ANDRZEJ RODAN  jest absolwentem wydziału filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Łódzkiego, pisarzem, filozofem, historykiem i publicystą. Napisał 54 książki historiozoficzne i powieści, ponad tysiąc artykułów i felietonów prasowych oraz ok. dwóch tysięcy felietonów i postów na portalach społecznościowych, w tym na Facebooku. Jego twórczość publikowana jest w kraju i za granicą, a jego książki wydane były w łącznym nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy.

Publikowany także za granicą i tak między innymi w niemieckiej antologii polskiej prozy współczesnej (Berlin-Frakfurt/Main, autor: Wolfgang Jöhling) Andrzej Rodan wraz z: Witold Gombrowicz, Jarosław Iwaszkiewicz, Stanisław Dygat, Witkacy, Roman Bratny, Jerzy Andrzejewski, Janusz Głowacki i inni.

Jego książki znajdują się także w polskiej antologii (Jerzy Wilmański: „Seks w litaraturze”), w której Andrzej Rodan jest wraz z: Jerzy Andrzejewski, Bohumil Hrabal, Jean Paul Sartre, Denis Diderot, James Joyce, Jerzy Kosiński, Roman Bratny i inni.

Biografie pisarza znajdują się w: „Dictionary of Writers of the World” (Cambridge, wyd. International Biographical Centre), „International Authors and Writer’s Who” (London, Europa Publications) oraz w „International Directory of Distinguished Leadership” (Raleigh, North Carolina, American Biographical Institute Inc.)

Biografia Andrzeja Rodana znajduje się w leksykonie „Kto jest Kim w Polsce” („Who is Who in Poland”; Polska Agencja Informacyjna, IV wydanie, str. 796) wśród nazwisk trzech tysięcy najbardziej znanych Polaków.

Bohdan Gadomski: „Andrzej Rodan – pisarz zakazany” – esej o pisarzu, wydanie książkowe (2001 r.)

FILMY

  • „Siedem cudów” (2017 r., w produkcji) reż. Bartek Żmuda
  • „Andrzej z piekła Rodan” (2017/2018 r.) reż. Ania Machenia
  • „Będziesz ojcem – będziesz wiedział” (2016 r.)
  • „Agnieszki tu nie ma” (2010 r.) reż. Paweł J. Rodan
  • „Mama, Tata, Bóg i Szatan” (2008 r.) reż. Paweł J. Rodan – film zdobył 21 nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach

OSTATNIE PRACE